سولجر | تولید سولجر قالب بندی بتن در ابعاد مختلف | عمران صنعت

0

سولجر عضو عمودی باربر است که از آن بعنوان پشت بند عمودی در قالب بتن دیوار و یا شمع حمایتی در دیوارهای دو طرفه مورد استفاده قرار می گیرد. تولید سولجر به ارتفاعات مختلف آن بستگی دارد که دارای طول و عرض 15 سانتیمتر و ارتفاع های 100 ، 150 ، 200 ، 250 و 300 سانتیمتری می باشد. یکی از ابزارهای مهم در ساخت و ساز همین سولجر قالب می باشد چون امروزه به دلیل گسترش ساخت و ساز و ساخت ساختمان هایی با ارتفاع زیاد برای استحکام سازه ها از بتن نسبت به تیرآهن استفاده بیشتری میشود و سولجر قالب بتن نیز یکی از پرکاربردترین لوازم قالب بندی به شمار میرود. در این مقاله شرکت عمران صنعت پایا درباره سولجر و همچنین ویژگی های استفاده از آن نیز اشاره خواهد کرد.

سولجر چیست ؟

سولجر در اجرای سازه های سنگین ، مرتفع و مواردی که عرض بتن از 20 سانتی متر بیشتر باشد استفاده می شود که به شکل عمودی توسط بولت عصایی ، واشر کاس و مهره بسته می شود. ساخت سولجر و استفاده از آن باعث می شود بعد از به پایان رسیدن کار و بازکردن سولجر قالب فلزی سطح بتن صاف و زیبا باشد و همچنین امنیت کار را در ارتفاعات بیشتر خواهد کرد. جنس این ابزار از ورق فولادی St.37 و ضخامت آن 3 میلیمتر است و به صورت ناودانی دوبل شده در طول های مختلف تولید می شود. قیمت سولجر با توجه به ابعاد و وزن آن متفاوت می باشد و وزن آنها به صورت تقریبی به شرح زیر می باشد :

  • 14 کیلو گرم: 100 سانتیمتر
  • 22 کیلو گرم: 150 سانتیمتر
  • 28 کیلو گرم: 200 سانتیمتر
  • 33 کیلو گرم: 250 سانتیمتر

سولجر قالب بندی

از سولجر قالب بندی برای سازه هایی که از بتن ساخته می شوند و عرض بتن آنها از ۲۰ سانتی متر بیش تر است استفاده می شود. از مزایای سولجر قالب میتوان به این موضوعات اشاره کرد که قابلیت جدا سازی داشته و شیره سیمان را جذب نخواهد کرد، همچنین دارای ساده ترین روش نصب بوده و دوام بسیار زیادی را دارا میباشد. از دیگر مزایای این ابزار می توان به داشتن امنیت زیاد در ارتفاعات نیز اشاره کرد. فرم هندسی سولجر قالب بندی باعث بیشتر شدن مقاومت آن نسبت به دیگر قالب ها در برابر فشار بتن می شود. بعنوان نکته پایانی استفاده از این وسیله قالب بندی، سرعت اجرا در قالب بندی را بالا میبرد و دیوارها زودتر از وقت معمول برای بتن ریزی آماده می شوند که در انتها میتوان گفت ساخت سولجر یک ایده کاملا اقتصادی با صرفه ای بوده است.

لطفا به این مطلب رای دهید

99%

99%

عالی
  • امتیاز نویسنده

    9.9

  • امتیاز کاربران (4 رای)

    10

درباره نویسنده بیشتر بدانید ...

لطفا دیدگاه خود را بنویسید (-:

تماس بگیرید