فیلر قالب بندی | فیلر قالب سقف | فیلر قالب دیوار | عمران صنعت

0

فیلر زمانیکه هیچ ترکیبی از قالب بندی مدولار نتواند سطح قالب مد نظر را پوشش دهد و یا باز شدن قالب را آسان کند مورد استفاده قرار میگیرد. فیلر یکی از تجهیزات قالب بتن به شمار می آید. در مراحل اجرای قالب بندی بتن یا قالب فلزی بتن بعضی وقت ها فضایی خالی باقی می ماند که نمیتوان آن را با ابعاد استاندارد قالب بتن پر کرد که از این رو برای قالب بندی فضای خالی ایجاد شده از فیلر قالب بتن و یا همان فیلر قالب فلزی استفاده می شود. فیلر ها دارای مقاطع متفاوتی می باشند که از مزیت ساخت فیلر می توان گفت که برای ترمیم قالب بندی سطوح با عرض کمتر از ۱۰ سانتی متر از این ابزار استفاده میگردد. این محصول در سیستم قالب بندی کاربردهای مختلفی دارند که در ادامه این مطلب عمران صنعت پایا این تفاوت ها را برای شما مشخص خواهد کرد.

فیلر چیست ؟

در بسیاری از موارد اجرای قالب بندی خصوصا در سازه دیوار های زاویه دار و سر ستون ها که قالب بندی از چند قطعه شروع می شود و به همدیگر میرسند ممکن است شکاف هایی ایجاد شود که نیاز به یک پر کننده دارد. منظور از پرکننده همان فیلر می باشد. این پرکننده ها دارای مقاطع و سیستم قالب بندی مختلفی می باشند، مثلا برای پوشش دادن فواصل بسیار کم از فیلر قالب استفاده میشود که در مواردی که امکان باز شدن قالب ها به دلیل محدود بودن فضای وجود ندارد، استفاده کردن از این پرکننده ها کاری ضروری می باشد و همچنین زمانی که امکان جا به جا کردن کل سیستم قالب بندی با جرثقیل را داریم، با قراردادن فیلر بین پانل های بزرگ میتوانیم به راحتی پانل های یکپارچه و بزرگ را از همدیگر و از سطح بتن جدا کنیم.

فیلر قالب بندی

فیلر یکی از ابزار های جانبی در قالب بندی می باشد. نصب و پیاده سازی فیلر قالب بندی به صورتی می باشد که در یک سمت حالت کشویی داشته باشد تا بتوان آن را روی صفحه قالب حرکت داد بطوری که فاصله های نیم تا ده سانتیمتر را پوشش دهد. پرکننده ها دارای کاربردهای فراوانی هستند. تولید فیلر باعث شده است که تمام فاصله هایی که با قالب مدولار استاندارد امکان پذیر نمی باشد به طور کامل پوشانده شوند و امکان باز شدن قالب ها در هر فضایی ممکن باشد. لازم به ذکر است که در بتن ریزی مقاطع بسته و همچنین دال ها، استفاده از پر کننده به دلیل آسان بودن در بازشدن قالب ها موثر بوده و بسیار توصیه می گردند. فیلر یکی از تجهیزات بتن ریزی می باشد که شرکت عمران صنعت پایا ارائه می کند.

لطفا به این مطلب رای دهید

96%

96%

عالی
  • امتیاز نویسنده

    9.6

  • امتیاز کاربران (2 رای)

    10

درباره نویسنده بیشتر بدانید ...

لطفا دیدگاه خود را بنویسید (-:

تماس بگیرید