قالب طرح دار | قالب بتن طرح دار پیش ساخته و اکسپوز نما | عمران صنعت

0

قالب طرح دار در ساخت پنل‌ های بتنی مصور‌ و همچنین در ایجاد قالب پیش ساخته مورد استفاده قرار میگیرد‌. به تدریج قالب بندی طرح دار جایگزین بتن‌ های مسطح و یکنواخت شده و منظره های زیبایی از رویه های بتنی به ناظرین منتقل می‌کند. با قالب طرح دار دستیابی به هیچ طرحی از جمله لوگو ، سازه های ظریف ، المان های خاص و غیره، غیر ممکن نیست. مهم ترین مزیت استفاده از قالب طرحدار سرعت بسیار بالا اجرایی آنها است و موثرترین عامل در قیمت قالب طرح دار کیفیت و مرغوبیت متریال با کیفیت به کار رفته که موجب ماندگاری و استحکام بیشتر این قالب ها میشوند در تولید قالب طرحدار میباشد که میتوان گفت از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه میباشند. در ادامه عمران صنعت پایا به توضیح درباره انواع قالب طرح دار می پردازد.

قالب بتن طرح دار

قالب بتن طرح دار یکی از پر کاربردترین قالب های بتنی موجود در بازار می باشد که در میان شمار بسیار زیاد و تنوع قالب های بتنی، قالب فلزی طرح دار از جایگاهی ویژه برخوردار است. قالب طرحدار که خود دارای انواع و اشکال گوناگونی می باشند، از محبوب ترین آن ها میتوان به قالب طرح دار ستاره ای با سایز های کوچک و بزرگ، قالب کرکره ای منظم و قالب شیار دار اشاره کرد. اگر چه ظاهر قالب بتن طرح دار شبیه به قالب های بتنی مصور می باشند اما جالب است بدانید که از نظر اجرا و کاربرد، مانند قالب های مدولار می باشند. برای استفاده از این قالب طرح دار به شیوه استاندارد باید از لوله ها، سولجر و حتی جک های شاقول کننده کمک گرفت.

قالب‌ اکسپوز نما و پیش ساخته

قالب اکسپوز نما یکی از مهم ترین اشکال نماسازی در سازه های مدرن میباشد. هیچکدام از متریال های نماسازی نمی توانند تا این حد متنوع و انطباق پذیر باشند. قالب طرح دار پیش ساخته در گروه قالب های مصور قرار دارد و همین مسئله باعث شده تا برای ساخت سازه هایی که نیاز به دقت بالا و اشکال گوناگون دارند، از قالب بندی طرح دار اکسپوز نما استفاده شود. از جمله محبوب ترین و مورد استقبال ترین نوع قالب اکسپوز نما میتوان به ستون طرح دار ، دیوار پیش ساخته ، قالب طرح دار دیوار و پاشنه های طرح اشاره کرد. از بتن اکسپوز برای اجرای نما با هر شکل و طراحی می توان استفاده و تمام نقوش مد نظر را با سیستم قالب های موجود به شکلی مقرون به صرفه بر بدنه سازه ایجاد کرد.

لطفا به این مطلب رای دهید

86%

86%

عالی
  • امتیاز نویسنده

    8.6

  • امتیاز کاربران (2 رای)

    10

درباره نویسنده بیشتر بدانید ...

لطفا دیدگاه خود را بنویسید (-:

تماس بگیرید