قالب نیوجرسی | ساخت قالب بتن نیوجرسی در ابعاد سفارشی | عمران صنعت

0

قالب نیوجرسی که همان قالب ساخت مانع بتنی میباشد برای هدایت و در مسیر قرار دادن وسایل نقلیه به کار میرود. به این صورت که قطعات بتن پیش ساخته قابل اتصال به یکدیگر ساخته می شوند تا هنگام برخورد کناره ای خودرو به دلیل زاویه کم، لبه های قالب نیوجرسی مثل یک هدایتگر برگردان عمل کرده و موجب کم شدن خسارات خواهد شد. جالب است بدانید دلیل نام گذاری این مانع بتنی به قالب نیوجرسی این است که سال 1950 میلادی موسسه فناوری استیون، برای چند خطه کردن بزرگراه ها به درخواست دپارتمان بزرگراه های ایالت نیوجرسی از قالب نیوجرسی استفاده میکردند. از دستگاه نیوجرسی به عنوان محافظ عابر پیاده، جلوگیری از انتشار آتش در جنگل، هدایتگر رودخانه و چند خطه کردن جاده ها نیز استفاده میشود. در ادامه این مطلب عمران صنعت پایا به بررسی انواع قالب بتن نیوجرسی خواهد پرداخت.

انواع قالب نیوجرسی

قالب نیوجرسی از نظر ساخت و مواد اولیه به سه دسته قالب بتن نیوجرسی ، نیوجرسی بتنی و میلگرد و نیوجرسی پلاستیکی تقسیم می شود و همچنین از لحاظ اتصال نیز به دسته های اتصال مفصلی، اتصال کام و زبانه و بدون اتصال تقسیم بندی میگردد. در تولید نیوجرسی بتنی علاوه بر بتن از میلگرد جهت افزایش استحکام بتن استفاده میشود، چرا که در کنترل میزان فشار و کشش وارده بتن و میلگرد نقش قابل توجهی داشته و مانع از بروز صدمات ناشی از تصادفات می شود. از قالب نیوجرسی بتنی برای تفکیک مسیر جاده ها، در کنار جاده ها جهت محافظت از عابران پیاده، در ساخت و ساز های کنار جاده ای جهت محافظت کارگران از برخورد خودروها، بعنوان سیل بند، هدایت مسیر آب رودخانه ها و ممانعت از انتشار آتش در جنگل ها، بعنوان مانع موقت یا امنیتی و ضد تروریستی نیز استفاده می شود.

ساخت قالب مانع بتنی

مواد مورد استفاده در ساخت نیوجرسی شامل سیمان، سنگدانه، آب، میلگرد، افزودنی و مفصل میباشد. نوع نقشه نیوجرسی و متریال به کار رفته در تولید نیوجرسی از مهمترین عوامل در قیمت نیوجرسی است. طراحی و نقشه های به کار رفته در ساخت قالب نیوجرسی بسیار دقیق بوده به طوری که تنها توسط مهندسین زبردست امکان پذیر است. استفاده از متریال مرغوب در ساخت و تولید قالب های نیوجرسی باعث بالا رفتن کیفیت، بیشتر شدن مقاومت و استحکام قالب نیوجرسی ، طول عمر بیشتر و در آخر از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه میباشد. همین دلایل باعث شده تا شاهد فروش نیوجرسی با قیمت های متفاوتی باشیم و بعنوان نکته پایانی لازم است بدانید نیوجرسی به 4 روش : بتن ریزی در قالب ایستاده ، بتن ریزی در قالب های برعکس و دستگاه اتوماتیک تولید و روش تولید درجا تولید میشود.

لطفا به این مطلب رای دهید

97%

97%

عالی
  • امتیاز نویسنده

    9.7

  • امتیاز کاربران (3 رای)

    8.1

درباره نویسنده بیشتر بدانید ...

لطفا دیدگاه خود را بنویسید (-:

تماس بگیرید